"EuroWeek-Szkoła Liderów"

Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie po raz trzeci brali udział w warsztatach językowych ‘EUROWEEK-SZKOŁA LIDERÓW’, odbywających się w dniach 15-19.04.2015 w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.
             Program ‘EUROWEEK-SZKOŁA LIDERÓW’ jest specjalnym obozem edukacyjnym, pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratyczne społeczeństwa dzisiejszej Europy. Podczas zajęć rozwijane są najbardziej cenione umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Obóz był prowadzony w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży-stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.
            Uczniowie naszej Szkoły mieli okazję poznać i zintegrować się z rówieśnikami z Lublina, wspólnie rozwijali kompetencje językowe, gdyż zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych stron świata, m.in. z Kolumbii, Peru, Kenii, Łotwy, Wietnamu, Indonezji oraz Indii. Dzięki interesującym prezentacjom przygotowanym przez wolontariuszy poznali wiele ciekawostek dotyczących tradycji i kultury tych krajów. Organizatorzy obozu zapewnili nam również zwiedzanie najbliższej okolicy Międzygórza oraz Kłodzka i Bystrzycy. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni wyjazdem i nadal utrzymują kontakt z poznanymi wolontariuszami i uczniami z Lublina.

opiekunowie: Monika Chmura, Marzena Grzesik