"EuroWeek-Szkoła Liderów"

W dniach 12-16.04.2014 kilkoro szóstoklasistów z naszej Szkoły brało udział w obozie szkoleniowym ‘Euroweek-Szkoła Liderów’ w Długopolu Zdroju na Ziemi Kłodzkiej. Program ten jest specjalnym obozem edukacyjnym, pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.
             Celem warsztatów było rozwijanie najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży- stowarzyszenia posiadającego kilkuletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.
            Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali prezentacje przygotowane przez wolontariuszy z innych krajów, np. Indii, Austrii, Włoch, Chin, Kenii czy Hiszpanii. Ponadto w warsztatach brali udział wolontariusze z Turcji, Peru, Ukrainy, Rumunii, Niemiec, Azerbejdżanu oraz Wietnamu. Zajęcia odbywały się w języku angielskim więc uczniowie mieli niebywałą okazję sprawdzić oraz poszerzyć swoją znajomość tego języka. Zorganizowano również wycieczkę krajoznawczą do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej.

Opiekun Monika Chmura

A oto opinie uczniów biorących udział w obozie:

Warsztaty Euroweek były bardzo interesujące, poznałem tam wielu ciekawych wolontariuszy  z różnych stron świata. Dowiedziałem się nowych rzeczy na temat ich kultury i obyczajów, a co najważniejsze podszkoliłem swój poziom języka angielskiego. Ośrodek w którym byliśmy zakwaterowani był położony w malowniczej okolicy niedaleko pięknego parku.

Szymon Mazgaj kl.VId

Wyjazd był bardzo interesujący. Poznałam ciekawych ludzi, kulturę niektórych państw oraz udoskonaliłam swój język angielski. Bardzo chciałabym tam jeszcze kiedyś wrócić.

Kinga Ramęda kl.VId

Moim zdaniem wyjazd na Euroweek był bardzo ciekawym i interesującym spotkaniem z wolontariuszami z różnych krajów. Najmilej wspominam prezentację prowadzoną przez Włocha na temat jego kraju. Bardzo podobała mi się również praca w grupie, ponieważ można było nawiązać ciekawe, a nieraz śmieszne konwersacje. Prowadzone zajęcia w języku angielskim pozwoliły mi jeszcze bardziej przekonać się, jak warto uczyć się tego języka, by bez obawy zwiedzać świat.

Albert Swakoń kl.VId

Wyjazd bardzo mi się podobał. Ośrodek w którym mieszkaliśmy był położony w ładnej okolicy. Zajęcia z wolontariuszami były interesujące, a sami wolontariusze świetni. Z prezentacji multimedialnych dużo dowiedziałam się o obcych krajach i miałam okazję wykorzystywać język angielski w praktyce. Mam nadzieję, że będę znów mogła brać udział w takim wyjeździe.

Weronika Głownia kl.VId

Euroweek bardzo mi się podobał, poznałam ciekawych ludzi i nauczyłam się wiele o innych krajach i kulturach. Chciałabym jeszcze kiedyś pojechać na tego typu obóz.

Sonia Markowska, kl.VIf

Świetnie spędzałem czas na Euroweek’u. Przeżyłem piękną wycieczkę, obejrzałem ciekawe prezentacje oraz zwiedziłem cudowną miejscowość-Długopole .Wolontariusze byli bardzo przyjacielscy. Najbardziej podobała mi się praca grupowa ‘Mission Impossible’, podczas której udowodniliśmy, że rzeczy niemożliwe są możliwe. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócę.

Michał Nowak, kl.VId

Wyjazd na Euroweek był dla mnie bardzo ciekawy . Mogłam rozwijać swoje umiejętności języka angielskiego , poznać nowych ludzi , dowiedzieć się wielu informacji na temat krajów z różnych stron świata i gdybym mogła, zostałabym tam na dłużej. Dla mnie - jeden z najlepszych obozów języka angielskiego!

Karolina Stawowczyk, kl.VId

Ten wyjazd był jednym z ciekawszych, a nawet najciekawszych kursów i wyjazdów na jakich byłem. Nauczyłem się tam wiele rzeczy, takich jak autoprezentacja i przeprowadzanie wywiadu. Poznałem również wiele innych krajów, np. Indie, Chiny czy Włochy i oczywiście wszystko w języku angielskim. Polecam.

Jakub Jura, kl. VIe