"EuroWeek-Szkoła Liderów"

W dniach 12-16 lutego 2013 roku uczniowie klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 4: Miłosz Kurek, Christian Bogacz, Jakob Kirchner oraz Gerard Skomin, pod opieką pani Moniki Chmury, brali udział w obozie szkoleniowym ‘EuroWeek-Szkoła Liderów’ w Długopolu Zdroju.
             Projekt ten jest specjalnym obozem edukacyjnym, opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. Jego celem jest rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych: pracy w grupie, kierowania zespołem, prowadzenia negocjacji (w tym debaty oksfordzkiej), przeprowadzania wywiadu, sztuki prezentacji i autoprezentacji.

Dzięki szkoleniowcom i zagranicznym wolontariuszom Europejskiego Forum Młodzieży, uczniowie mieli również okazję poznać życie i kulturę innych krajów, np. Serbii, Turcji, Austrii, Indonezji, Łotwy, Rumunii oraz Izraela.
            Prezentacje multimedialne oraz warsztaty odbywały się w języku angielskim, więc uczniowie mogli rozwijać umiejętność konwersacji w tym języku. Ponadto zorganizowano wycieczkę krajoznawczą do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka.
            Po ewaluacji szkolenia uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa. Wysoki poziom edukacyjny całego wydarzenia pozwolił na zdobycie cennych umiejętności potrzebnych do funkcjonowania we współczesnym świecie.

"Wyjazd bardzo mi się podobał, poznałem ciekawych ludzi oraz niektóre obce kraje. Co najważniejsze, podniosłem swój poziom języka angielskiego. Bardzo chciałbym tam jeszcze kiedyś wrócić."

Gerard Skomin

"Warsztaty EuroWeek były bardzo ciekawe. Poznałem wiele kultur i interesujących obcokrajowców. Mój język angielski znacznie się poprawił. Ośrodek w którym mieszkaliśmy jest położony w pięknej okolicy".

Jakob Kirchner

"Wyjazd był bardzo ciekawy. Dzięki zajęciom z wolontariuszami mogłem udoskonalić swój język angielski. Możliwość komunikowania się w tym języku nie była jedyną korzyścią, ponieważ podczas prezentacji prowadzonych przez osoby z różnych państw świata mogłem zapoznać się z ich kulturą i zwyczajami".

Miłosz Kurek

"Wyjazd na warsztaty był bardzo interesujący. Poznałem wielu ciekawych ludzi, dowiedziałem się nowych rzeczy na temat obcych krajów, np. Indonezji, Izraela oraz Rumunii. Udoskonaliłem również swój język angielski."

Christian Bogacz

Więcej informacji na temat działalności Europejskiego Forum Młodzieży można znaleźć na stronie www.efm.org.pl