Uwaga ABSOLWENCI !!! film DVD "HISTORIA CZWÓRKI część.I i II"(1970-1976)i (1979 - 1991) - bliższe informacje w sekretariacie
      STRONA GŁÓWNA      SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE      KSIĘGA GOŚCI      LINKI>
Z życia Szkoły


Projekt pt. ,,Ekologia- wszyscy jesteśmy w pełni sprawni”


            W miesiącu kwietniu pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie realizowali projekt pt. ,,Ekologia- wszyscy jesteśmy w pełni sprawni” w ramach specjalizacji II stopnia - praca socjalna z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami.
Projekt miał na celu integracje dzieci niepełnosprawnych i dzieci zdrowych, poprzez wspólne działania na rzecz środowiska. Był realizowany w klasach integracyjnych- IVa, Va oraz VIa Naszej Szkoły przez cały miesiąc.

             Działania w ramach projektu obejmowały między innymi:

 • spotkanie z przyrodnikiem P. Janem Zielińskim, który pokazał nam piękno naszej okolicy, występowanie zwierząt, roślin. Wszyscy uczniowie z niezwykłym zainteresowaniem obserwowali pokaz multimedialny, byli zaskoczeni, że tak piękna jest otaczająca nas przyroda, zwłaszcza w naszej miejscowości i jej okolicach;
 • spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Andrychów, który swoją lekcją przyrody wdrożył nam potrzebę dbania o las, o każdą roślinność i zwierzęta w niej występujące. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą Matkę- Ziemię!


 •             Ponadto podjęliśmy działania pomocowe, organizując na terenie szkoły zbiórkę zakrętek, z których wartość przeznaczona została na pomoc dzieciom niepełnosprawnymin i ich rehabilitację.
              Projekt zakończył wspaniale przygotowany przez organizatorów ,,Piknik dla Ziemi”. Każdy z nas uczestniczył w zabawach integracyjnych, mógł zasadzić sobie roślinkę, o którą będzie dbał przez cały czas oraz mógł posilić się różnymi smakołykami. Projekt wdrożył nas do aktywnego dbania o naszą planetę.
              Każdy z uczniów z pikniku wyszedł radosny! Ubogacony jeszcze większą wiedzą o naszej Ziemi, jak również obdarowany dużą ilością prezentów.
              Poprzez udział w projekcie każdy uczeń jeszcze bardziej zintegrował się ze swoimi rówieśnikami, odczuwa jeszcze większą potrzebę dbania o czystość na Ziemi, a przede wszystkim w swoim życiu, wykorzysta zdobytą wiedzę w ekologicznym wsparciu naszej planety, w swoim działaniu!!!
  powrót do strony głównej>>>

  Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITE


  certyfikat szkoły przyjaznej dziecku
  Nasza szkolna witryna otrzymała w dniu
  4 października 2006 r. "Certyfikat", jako "Strona przyjazna dziecku".

  Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
  I MIEJSCE
  na najlepszą witrynę miesiąca listopada 2006 r.
  w konkursie Eduseeka!!!


  Konkurs
  "Szkoła z tradycją"


  LOGO SZKOŁY

  Sprawdź pogodę
  w Andrychowie! 


  Pogoda

        © 2005  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika
  ul. Włókniarzy 10A
  34 - 120  Andrychów
  tel./fax (033) 875 - 20 - 82,
  kontakt e-mail: sp4an@interia.pl      
  Webmaster kontakt e-mail: ew70@poczta.onet.pl
  Wszystkie prawa zastrzeżone