Projekt pt. ,,Ekologia- wszyscy jesteśmy w pełni sprawni”

W miesiącu kwietniu pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie realizowali projekt pt. ,,Ekologia- wszyscy jesteśmy w pełni sprawni” w ramach specjalizacji II stopnia - praca socjalna z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami.
Projekt miał na celu integracje dzieci niepełnosprawnych i dzieci zdrowych, poprzez wspólne działania na rzecz środowiska. Był realizowany w klasach integracyjnych- IVa, Va oraz VIa Naszej Szkoły przez cały miesiąc.

Działania w ramach projektu obejmowały między innymi:

• spotkanie z przyrodnikiem P. Janem Zielińskim, który pokazał nam piękno naszej okolicy, występowanie zwierząt, roślin. Wszyscy uczniowie z niezwykłym zainteresowaniem obserwowali pokaz multimedialny, byli zaskoczeni, że tak piękna jest otaczająca nas przyroda, zwłaszcza w naszej miejscowości i jej okolicach;
  • spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Andrychów, który swoją lekcją przyrody wdrożył nam potrzebę dbania o las, o każdą roślinność i zwierzęta w niej występujące. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą Matkę- Ziemię!

•             Ponadto podjęliśmy działania pomocowe, organizując na terenie szkoły zbiórkę zakrętek, z których wartość przeznaczona została na pomoc dzieciom niepełnosprawnymin i ich rehabilitację.
                Projekt zakończył wspaniale przygotowany przez organizatorów ,,Piknik dla Ziemi”. Każdy z nas uczestniczył w zabawach integracyjnych, mógł zasadzić sobie roślinkę, o którą będzie dbał przez cały czas oraz mógł posilić się różnymi smakołykami. Projekt wdrożył nas do aktywnego dbania o naszą planetę.
                Każdy z uczniów z pikniku wyszedł radosny! Ubogacony jeszcze większą wiedzą o naszej Ziemi, jak również obdarowany dużą ilością prezentów.
                Poprzez udział w projekcie każdy uczeń jeszcze bardziej zintegrował się ze swoimi rówieśnikami, odczuwa jeszcze większą potrzebę dbania o czystość na Ziemi, a przede wszystkim w swoim życiu, wykorzysta zdobytą wiedzę w ekologicznym wsparciu naszej planety, w swoim działaniu!!!