Akcja "Stop - Smog"

W dniu 8 lutego 2013 r. VI a i VI c – wzięły udział w ekologicznej lekcji terenowej realizowanej w ramach akcji "STOP SMOG". Jej celem było m.in. upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach związanych np. ze spalaniem śmieci w piecach domowych.
             Przedmiotem warsztatów były badania czystości powietrza, hałasu i oddziaływanie pola elektromagnetycznego. Uczniowie poznali mobilny sprzęt służący do powyższych badań, mogli też sprawdzić, jaki wskaźnik ma pole elektromagnetyczne emitowane przez ich telefony komórkowe. Dowiedzieli się, jak prawidłowo posługiwać się telefonem, by zminimalizować jego szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka.
            Pomimo niskiej temperatury na dworze humory szóstoklasistom dopisywały, a wnioski o wpływie niekorzystnych substancji i szkodliwych oddziaływań z pewnością zostaną we właściwy sposób przemyślane i zapamiętane.