„Jeżowóz – Program Mobilnej Edukacji Ekologicznej –

W dniu 18 października uczniowie klas: IV b, IV c, IV d oraz IV e wzięły udział w realizacji projektu „JEŻOWÓZ – PROGRAM MOBILNEJ EDUKACJI EKOLOGICZNEJ- ROZSZERZENIE PROJEKTU NA POLSKĘ”, organizowanego przez Fundację Ekologiczną ARKA.
Celem projektu było podniesienie wiedzy i świadomości ekologicznej oraz zwiększenie aktywności uczniów na rzecz środowiska.
       Zajęcia warsztatowe tematycznie dotyczyły lokalnej rzeki Wieprzówki.
Czwartoklasiści prowadzili obserwację naturalnego zbiornika wodnego, szukali organizmów żywych, pobierali wodę do eksperymentów, a następnie doświadczalnie badali ją pod kątem czystości i innych właściwości fizycznych oraz chemicznych.
Wspólny wniosek uczestników warsztatów ekologicznych to konieczność ograniczenia zanieczyszczeń rzeki i jej otoczenia przez mieszkańców miasta.