Dzień Ziemi 2015r.

Dnia 23 kwietnia tego roku uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w akcji „Dzień Ziemi”. Najstarsza grupa wiekowa udała się w tym dniu w teren na wycieczki ekologiczne. Podczas wyjścia młodzież zbierała śmieci w wyznaczonych rejonach oraz wykonywała zadania przygotowane przez zespół nauczycieli przyrody.
Odbywały się w poszczególnych klasach konkursy przyrodniczo – ekologiczne, a uczniowie mieli okazję cieszyć się słoneczną pogodą oraz poznać faunę i florę naszego miasta.
      Klasy uczestniczyły również w spotkaniach na sali gimnastycznej, które dla klas czwartych prowadził Pan Jan Zieliński, były nauczyciel Naszej Szkoły, znany w mieście miłośnik i znawca przyrody okolic naszego miasta. Klasy piąte i szóste uczestniczyły w spotkaniu z leśnikiem z Nadleśnictwa Andrychów, który przeprowadził prelekcję dotyczącą pracy nadleśnictwa oraz opowiadał o przyrodzie Beskidu Małego.
      Uczniowie byli zadowoleni z wycieczek i żywimy nadzieję, iż „żywa” lekcja przyrody i ekologii trwale wpłynie na ich świadomość.

A oto fotoreportaż z obchodów Dnia Ziemi: