Dzień Ziemi 2011r.
42 Rajd Turystyczny - 29 kwietnia.

W tym roku już po raz 41 na świecie i 21 w Polsce odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. Hasłem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi było: "Las całkiem blisko nas".
          Szczególnie w Polsce temat obchodów Światowego Dnia Ziemi związany z lasami ma mocne uzasadnienie, lasy stanowią prawie 30% powierzchni naszego kraju i wszelkie działania związane z ochroną przyrody na ich terenie i z prowadzoną tam gospodarką leśną mają wpływ na stan środowiska i przyrody naszego kraju.
         Na terenie lasów występują wszystkie formy ochrony przyrody, w tym pomniki przyrody, rezerwaty, użytki ekologiczne, parki krajobrazowe i najwyższa forma ochrony przyrody w Polsce - parki narodowe.
Należy także pamiętać, iż ok. 65% gatunków dzikiej fauny i flory to gatunki leśne. Warto pamiętać o roli historycznej lasu, las to miejsce, które przez tysiąclecia żywiło, odziewało, dostarczało opału i budulca - długo był fundamentem gospodarki. Tragiczna momentami historia Polski również na lesie odcisnęła swoje piętno, lasy polskie pełne są pamiątek po powstaniach listopadowym i styczniowym, pełne śladów po pierwszej i drugiej wojnie światowej.
         Dziś jesteśmy mądrzejsi od wielu minionych pokoleń, wiemy jakie skutki niesie za sobą postępujące przez setki lat wylesianie i nieprzemyślana ingerencja człowieka w środowisko naturalne.
         Znając negatywne skutki możemy wyciągając odpowiednie wnioski nauczyć się postępować tak, aby jak najwięcej ocalić dla przyszłych pokoleń. Zarówno w skali makro, ogólnopolskiej poprzez wspomaganie działań edukacyjnych i ochronnych podejmowanych przez leśników, społeczną kontrolę na nimi, jak i w skali lokalnej, często osobistej - przez reagowanie na niewłaściwe zachowania w lesie np. wywóz śmieci do lasu.

Nasza Szkoła również włączyła się w obchody Święta Ziemi.
Klasy I - VI wyruszyły w tym dniu na rajdy i wycieczki, aby poprzez wypoczynek na łonie przyrody, móc ją poznawać i nauczyć się jak chronić ją przed wyginięciem.

Obchody Dnia Ziemi były bardzo udane. Następne za rok!
A oto fotoreportaż z obchodów Dnia Ziemi: