Koło Caritas w domu Dziecka w Kętach

Kolejna zbiórka organizowana przez Szkolne Koło CARITAS zakończyła się sukcesem. Tym razem w pierwszych tygodniach listopada, SKC zbierało produkty higieny osobistej oraz słodycze dla Domu Dziecka w Kętach. Dzięki pomocy uczniów i ich rodziców zebrano sporą ilość w/w produktów.
              W środę 3 grudnia wolontariusze naszego koła pod opieką p. Mateusza Trzepaczki oraz p. Patrycji Kapeli odwiedzili Dom Dziecka w Kętach i osobiście wręczyli zebrane prezenty wychowankom placówki. Wizyta miała przede wszystkim charakter integracyjny. Wszyscy poznawali się wzajemnie poprzez różnego rodzaju zabawy.
              Dzieci przyjęły naszych wolontariuszy bardzo ciepło, a opiekunowie wykazywali chęć dalszej współpracy. To pierwsze tego typu działanie z naszej strony, jednak Szkolne Koło CARITAS jest gotowe wspierać dzieci w przyszłości i cieszyć się ich uśmiechami.
             Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Kętach jest samodzielną jednostką organizacyjną przeznaczoną dla maksymalnie 25 dzieci i działa jako jednostka budżetowa. Ośrodek jest całodobową placówką socjalizacyjną, koedukacyjną, zapewniającą opiekę i wychowanie dzieciom i młodzieży pozbawionym częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej, dla których nie znaleziono rodzinnej opieki zastępczej.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc przy zbiórce słodyczy i środków higienicznych serdecznie dziękujemy!

Szkolne Koło Caritas