Konkursy sportowe

Szkolna debata sportowa

W dniu 14.11.2014 roku na małej sali gimnastycznej odbyła się debata w ramach programu „WF z Klasą”. Debata dotyczyła aktywności fizycznej uczniów naszej szkoły na lekcjach wychowania fizycznego i w czasie wolnym od zajęć oraz sposobu odżywiania się.

Koordynator programu oraz Pani Dyrektor zdecydowali, że ankieta zostanie przeprowadzona na lekcjach wychowawczych w klasach trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Ankieta była poprzedzona rozmowami na temat aktywności fizycznej uczniów oraz zdrowego stylu życia, a następnie uczniowie wypełnili ankietę, której wyniki zostały przesłane Pani Dyrektor.
              Dodatkowo uczniowie klas trzecich realizowali zadanie plastyczne pod tytułem: "Boisko moich marzeń". Efekty ich pracy można było oglądać podczas debaty, gdyż wszystkie plakaty zostały rozwieszone na drabinkach i ścianach.
              Na debatę zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich klas III, IV, V i VI, po trzy osoby. Oprócz przedstawicieli w debacie uczestniczyła cała klasa Vb (klasa sportowa), klasa IVa i IVb oraz klasa VI a i VIb wraz z nauczycielami (w sumie ok. 120 uczniów). Wśród nauczycieli byli Pani Dyrektor, Pani wi-ce dyrektor, psycholog i pedagog szkolny oraz nauczyciele wychowania fizycznego.
              Z wynikami ankiety zapoznała zebranych Pani Dyrektor. Wyniki zaprezentowane zostały na ekranie, dzięki temu uczniowie mogli porównać wyniki jednocześnie na poziomie każdej klasy. W trakcie prezentacji pojawiały się komentarze uczniów na temat uzyskanych wyników.
              Wyniki ankiety:

Debata zakończyła się miłą niespodzianką. Otóż pani psycholog Iza Ziółkowska zaprosiła na debatę absolwentkę naszej szkoły, a obecnie uczennicę Liceum Ogólnokształcącego, która podjęła się nauczenia uczestników debaty tańca "Chocolate". Pomogły jej w tym uczennice klasy sportowej V b. Niespodzianka wywołała wielkie zadowolenie. Do tańca przystąpili wszyscy obecni, nawet Pani Dyrektor. Planujemy, aby ten taniec towarzyszył uczniom raz w tygodniu na dużej przerwie.
Film do obejrzenia - kliknij