Przyjaciel Szkoły

"Możemy dawać, gdyż od innych otrzymujemy"

Od pierwszych tygodni nowego roku szkolnego pojawiały się sytuacje wymagające solidarności uczniów z drugim człowiekiem, przeżywającym trudne chwile. Gestem solidarności są akcje charytatywne, do których się przyłączamy, lub które sami organizujemy.

Wrzesień 2005

Pomagamy powodzianom - zbiórka makulatury organizowana przez Samorząd uczniowski - opiekun: Roman Babski.

Wrzesień - październik 2005

Fundacja "Spełniamy marzenia" zaprosiła uczniów do akcji pomocy na rzecz chorego kolegi.
Do zbiórki pieniążków włączyły się wszystkie klasy od najmłodszych do najstarszych pod opieką wychowawców.

Listopad 2005

Jesienna zbiórka odzieży dla potrzebujących - organizator : Ewa Szemla,Joanna Biczak, Róża Maszczyńska.

Grudzień 2005

Świąteczna Zbiórka Żywności - podziel się posiłkiem - włączyliśmy się do akcji organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, wolontariat uczniów klasy VI c oraz opiekunów: Alicja Tomiak, Joanna Biczak, Róża Maszczyńska.

Styczeń 2006

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" - organizacja punktu z posiłkiem dla wolontariuszy zbierających pieniądze - uczennice klasy V b. Opiekunowie: Grażyna Polak, Dorota Harańczyk,Małgorzata Mizera.

Luty 2006

" "Okaż serce" - zbieramy fundusze na pomoc dla chorego kolegi Damiana - Loteria fantowa klasy IIId, IIIc ,IIIa organizator: Renata Prus Jadwiga Janus pozyskanie sponsora "Walentynkowa kartka" - praktykanka Jolanta Rychter , grupa ogólnorozwojowa, uczennice klasy VI d.

Dziękujemy Rodzicom za poparcie i czynne włączenie się we wszystkie akcje.

Róża Maszczyńska - pedagog szkolny