"Czysta Małopolska" - projekt ekologiczny

W tym roku szkolnym Nasza Szkoła przystąpiła do projektu ekologicznego, dotyczącego selektywnego gospodarowania odpadami „Czysta Małopolska”, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Celem projektu jest:
- zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w województwie małopolskim na temat potrzeb selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów,
- kształtowanie proekologicznych zachowań i promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży,
- utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności przez systematyczne i praktyczne działanie związane z selektywną zbiórką odpadów oraz upowszechnianie dobrych praktyk w tym zakresie.

Jednym z podjętych działań na terenie szkoły było wykonanie plakatów i ulotek promujących selektywną zbiórkę odpadów i dbałość o czyste środowisko.