Rok Chopinowski.

Spotkanie z muzyką.

W dniu 29 marca 2010r. w związku z "Rokiem Chopinowskim" uczniowie klas IV - VI pod opieką wychowawców udali się do Domu Kultury w Andrychowie na spotkanie z muzyką Chopina.
Całość spotkania zorganizowała nauczycielka muzyki P. Aleksandra Lachendro.

W przeszło godzinnym spotkaniu przeplatanym dźwiękami muzyki, wydobywających się z fortepianu, przy którym zasiadły dwie młode adeptki Liceum Muzycznego w Bielsku Białej, a także pokazem prezentacji o życiu i twórczości Chopina- przygotowanej przez p. Maszczyńskiego, można było przenieść się do Żelazowej Woli, gdzie urodził się Fryderyk Chopin, a dalej podążać jego śladem w dorosłość.

Całość spotkania była starannie przemyślana i dopracowana. Pianistki spisały się na medal- słuchało się ich z zapartym tchem,jak lekko, z niebywałą wręcz zwinnością wydobywały dźwięki z tak masywnego urządzenia jakim jest fortepian.

Uczniowie na pewno zapamiętają tę lekcję muzyki na długo.

A oto relacja ze "Spotkania z muzyką".

kliknij, aby zobaczyć i posłuchać utworu Chopina "Gdybym ja była słoneczkiem na niebie..." w wykonaniu- D. Maszczyńskiej (fortepian) i Karoliny Kolasy (kl.VIa)- śpiew.