"I Andrychowski Bieg Uliczny".

W piątek 16.09.2011 w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, Uczniowski Klub Sportowy LIDER działający przy Zespole Szkół nr 1 w Andrychowie oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie przy wsparciu Ośrodka Wspierania Rodziny, Hufca ZHP, Zespołu Szkół nr 1 i Straży Miejskiej w Andrychowie zorganizowali I Andrychowski Bieg Uliczny.

W biegu wzięło udział blisko 450 zawodników. W klasyfikacji kobiet i mężczyzn dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych pokonały dystans 1800 m, natomiast młodzież szkół średnich oraz dorośli zaliczyli trasę 5000 m. Rozgrzewkę poprowadził oraz sygnał startu dał gość specjalny imprezy: Henryk Szordykowski - lekkoatleta średniodystansowiec, wielokrotny złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy i olimpijczyk.

Patronat nad imprezą objęli: Starosta Wadowicki Jacek Jończyk oraz Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę z logiem biegu i hasłem kampanii, dyplom oraz symboliczny upominek. Zdobywcy głównych miejsc w każdej kategorii otrzymali puchary. Puchar Starosty Wadowickiego oraz Burmistrza Andrychowa otrzymali także: najmłodszy i najmłodsza uczestniczka zawodów oraz najstarszy i najstarsza uczestniczka. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Naszą Szkołę reprezentowali:

Paulina Bury z kl. 6b, Nikol Linder z kl. 6e, Natalia Ślusarczyk z kl. 5b, Damian Piwowar z kl. 6d, Przemysław Cieluch z kl. 6b i Piotr Droździk z kl. 6e.

Najlepszy wynik uzyskała Paulina Bury zajmując III miejsce, zaś pozostali uczniowie byli bardzo blisko podium, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

Opiekunami zawodników byli p. Ewa Bury i p. Marcin Cieluch. .

Na podium

Nasi biegacze w towarzystwie olimpijczyka p. Henryka Szordykowskiego...

Po biegu..