"Bieg po serce zbója"

W dniu 12 października (niedziela) odbył się już kolejny - drugi "Bieg po serce zbója" w Andrychowie. I tym razem wspomagano szczytny cel, którym była pomoc dla 2-letniego Alanka z Inwałdu. Chłopczyk urodził się z malformacją szyi i dna jamy ustnej. Operacja, dzięki której będzie mógł samodzielnie oddychać jest bardzo kosztowna - około 18 tysięcy euro.
           W imprezie charytatywnej wzięły udział 773 osoby, które pokonały 6864 okrążenia- jedno okrążenie to 1 km. Organizatorom udało się zebrać na ten cel 7 tysięcy zł.
          Chorego Alanka wspomagali również uczniowie Naszej Szkoły, którzy wykonali 291 okrążeń w centrum miasta i tym samym przyłączyli się do tej akcji.
Na wielkie uznanie zasługują: Jakub Budka kl. Vb - 88 okrążeń, Daniel Budka kl. Vb - 84 okrążenia, Mateusz Mikołajek kl. Vb - 79 okrążeń oraz Krzysztof Mikołajek kl. Vb - 40 okrążeń.

Gratulujemy!

link do strony mamnewsa z opisem imprezy:kliknij