Kampania koła komputerowego
na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Internecie

W miesiącu styczniu oraz lutym 2008 roku, koło komputerowe pod opieką pani Ewy Szemli, wzięło udział w kampanii DBI (Dzień Bezpiecznego Internetu).

Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet Action Plan".
Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum "Saferinternet.pl" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.
Akcję wspiera również Związek Producentów Audio Video. Głównym Partnerem zeszłorocznego DBI została Fundacja Grupy TP.
W Polsce DBI obchodziliśmy po raz czwarty.

Nasza Szkoła wzięła udział w kampanii po raz pierwszy.
  • Pierwszym zrealizowanym przedsięwzięciem był udział w konkursie "Wirtualny Świat tworzysz także Ty".
    Grupa uczniów z koła komputerowego, przygotowała prezentację PowerPoint, która została zgłoszona do międzynarodowego konkursu "Safer Internet Day" (kliknij i zobacz prezentację- Flash).

• Akcja obejmowała również:

• przeprowadzenie przez wychowawców i nauczycieli w klasach I- VI zajęć w oparciu o gotowe scenariusze (do zajęć dołączone zostały filmy "Sieciaki" na płytach CD)

• wykonanie przez uczniów plakatu na temat "Bezpieczny Internet, czyli jaki?" (prezentacja prac na gazetce szkolnej)

• przygotowanie i przeprowadzenie przez koło komputerowe konkursu dla klas IV - VI na temat szeroko pojętego "Internetu", ze szczególnym naciskiem na jego bezpieczne użytkowanie

• przygotowanie przez koło komputerowe przedstawienia "Sieciaki- to także My"

• przygotowanie i prezentacja przez klasy IV - VI wiersza lub piosenki o tematyce "Bezpieczeństwa w Internecie" (kliknij- fragment piosenki"Kompi,kompi... " w wykonaniu klasy IV c)

• przygotowanie przez koło komputerowe gazetek o "Bezpiecznym Internecie" dla rodziców i uczniów ( z materiałami do pobrania dla rodziców)

• spotkanie edukacyjne z policjantem dla uczniów i rodziców zostało przełożone na kwiecień, w związku z chorobą policjanta w miesiącu lutym

•             Nasza Szkoła bardzo aktywnie uczestniczyła w obchodach DBI, o czym świadczy ilość podjętych inicjatyw, a także pięknie przygotowane przez uczniów prezentacje wierszy i piosenek o tematyce bezpieczeństwa w sieci.

Miłosz z klasy VIb przeprowadza konkurs "Bezpieczny Internet"

Gazetka edukacyjna dla rodziców...

...z materiałami do pobrania.

gazetka edukacyjna dla uczniów

Przedstawienie:"Sieciaki to także My" (od lewej: Mateusz -Kompel, Aneta - Ajpi, Przemek-narrator, Karol - Net Robi)

Przedstawicielki klasy Vb w piosence "Bezpieczny Internet"

Przedstawiciele klasy VId w piosence o tematyce bezpieczeństwa w sieci (z bardzo gustownymi gadżetami)

prezentacja prac plastycznych klas I- VI "Bezpieczny Internet, czyli jaki?"

Angelika z klasy IVa w wykonaniu wiersza o tematyce bezpieczeństwa w sieci

Występ klasy IV c z efektownym układem wokalno - tanecznym w piosence: "Kompi, kompi to superowa rzecz"