WORTAL             INFORMACYJNO             EDUKACYJNY               MŁODYCH
  STRONA SZKOLNA      BEZPIECZNA SZKOŁA    SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE       KSIĘGA GOŚCI      LINKI

web stats stat24

Bezpiecznie na drodze

Projekt "Bezpiecznie na rowerze.
Karta rowerowa, moje pierwsze prawo jazdy".

W listopadzie 2009r. uczniowie klas czwartych Naszej Szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu "Bezpiecznie na rowerze. Karta rowerowa, moje pierwsze prawo jazdy". Ogólnopolską akcję sponsoruje McDonald's wraz z partnerem merytorycznym : Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

"Bezpieczna jazda" to program kierowany do uczniów klas IV publicznych szkół podstawowych. Jego celem jest przygotowanie dzieci do egzaminów na kartę rowerową i w ten sposób zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcenie do bezpiecznej jazdy na rowerze, w tym używania elementów odblaskowych (kamizelki, opaski).
      Wszyscy uczniowie klas czwartych otrzymali książeczki w formie ćwiczeń, z których uczyli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
Program kończy się rozwiązaniem testu teoretycznego na kartę rowerową oraz jazdą po rowerowym torze przeszkód.

Uczniowie, którzy zdadzą egzamin na kartę rowerową, otrzymają od sponsorów akcji pakiety bezpieczeństwa obejmujące: kamizelkę odblaskową dla rowerzysty i 2 opaski odblaskowe.
      W lutym 2010r. uczniowie Naszej Szkoły wraz z koordynatorem akcji p. Ewą Szemlą- nauczycielem wychowania komunikacyjnego przystąpili do konkursu w ramach Programu "Bezpieczna Jazda".
      Konkurs dodatkowy polega na przesłaniu opisu zrealizowanej inicjatywy, która zwiększa lub bezpośrednio promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym w najbliższym sąsiedztwie szkoły.

5 szkołom, które prześlą do 10 maja najciekawsze inicjatywy McDonald's Polska ufunduje miasteczka ruchu drogowego, dwa rowery oraz drobne upominki dla uczniów klas IV zgłoszonych do programu.