Bezpieczna droga do szkoły

Pierwszy tydzień nauki w nowym roku szkolnym już za nami. Dla najmłodszych uczniów był to pierwszy w życiu tydzień nauki szkolnej. Pierwszy, i od razu bardzo owocny. Pierwszoklasiści nauczyli się już bardzo wiele. Poznali nową panią, poznają swoją szkołę, nowych kolegów i koleżanki. Zaczęła się też prawdziwa nauka
       Uczniowie klas pierwszych Naszej Szkoły nauczyli się też bardzo ważnych zasad – jak dbać o bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Pomogła im w tym Pani Elżbieta Drzazga – starszy strażnik Straży Miejskiej w Andrychowie. Pani Ela spotkała się z uczniami klas pierwszych w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.
      Głównym tematem prowadzonej przez nią lekcji było właśnie bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Na początku dzieci poznały zasady bezpieczeństwa i dowiedziały się, jak należy zachowywać się na drodze. Po teorii, przyszedł czas na praktykę. Każdy uczeń przećwiczył prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, a całe klasy uczyły się sprawnego przechodzenia w grupie.

Ale nie tylko o bezpieczeństwie na drodze rozmawiali z Panią Strażnik młodzi uczniowie. Na lekcjach zostały omówione różne sytuacje, które mogą spotkać ucznia. Teraz już każdy pierwszoklasista wie, jak zachować się, gdy ktoś go zaczepi, co zrobić, gdy ktoś puka do drzwi, czy wreszcie, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w domu i w szkole.
      Na zakończenie lekcji wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie odblaski, które sami, lub przy pomocy Pani Eli i nauczycieli od razu przyczepili do swoich plecaków. Teraz już będą dobrze widoczni na drodze, nawet po zmierzchu.
       A oto fotoreportaż: