Konkursy sportowe

Barażowy Turniej Makroregionalny w Kielcach.

Po udanym turnieju wojewódzkim i zajętym II miejscu nasz zespół "4" siatkarskich dziewcząt w składzie: Natalia Ślusarczyk, Klaudia Światłoń, Aleksandra Dutka, Patrycja Guzdek oraz Aleksandra Nowak reprezentował Małopolskę w Barażowym Turnieju Makroregionalnym w Kielcach.

Zawody odbyły się 7 czerwca 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach. Wzięły w nim udział drużyny z II i III miejsca z finałów wojewódzkich / świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego, małopolskiego/.

Nasza drużyna MKS Andrychów 1 znalazła się w grupie A i rywalizowała z zespołami:
- Victoria Włoszczowa - świętokrzyskie
- MKS 15 Łódź - łódzkie
- Klub Piłki Siatkowej Nowa Dęba - podkarpackie
- MKS Andrychów - małopolskie

grupa "B"

- UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki - łódzkie;
- SP 4 Kielce - świętokrzyskie;
- UKS "Szóstka" Papillon Mielec - podkarpackie
- MOS MKS Wieliczka - małopolskie
               Dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Pokonując wszystkie zespoły w swojej grupie zajęły I miejsce . W drugiej I miejsce zajął zespół UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki. Zwycięzcy meczów I A - II B i I B - II A miały uzyskać awans do finału ogólnopolskiego.

Nam przyszło zmierzyć się II miejscem z Grupy B z Wieliczką. Niestety po wyrównanej grze w końcówce zabrakło nam szczęścia, przegrałyśmy 22:25 i tym sposobem walczyłyśmy tylko o III miejsce w turnieju. Do finałów ogólnopolskich awansowały MOS MKS Wieliczka oraz UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki.
              Mimo, że nie udało się dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Drużynę prowadzą Ewa i Paweł Bury.

www.edukator.org.pl

i miesiąca października 2007