Święto Patrona Szkoły

MIKOŁAJA KOPERNIKA

W dniu 9.02.2015r. Nasza Szkoła obchodziła uroczystość związaną z
Patronem Szkoły Mikołajem Kopernikiem.
W tym dniu nie było "typowych" lekcji.
         Klasy rozpoczęły "świętowanie" odśpiewaniem hymnu szkoły, a następnie w poziomach klas przygotowywały projekty związane z postacią Mikołaja Kopernika oraz epoki, w której żył.
        Klasy czwarte opracowały tematykę związaną z działalnością Mikołaja Kopernika w epoce renesansu oraz przygotowały prezentację materiałów o epoce odrodzenia. Wykonały również plakaty ,, Moje miasto w epoce renesansu”.
Na zakończenie projektu klasy czwarte udały się na salę gimnastyczną, gdzie nastąpiła prezentacja szkolnych talentów "Jestem człowiekiem renesansu" (skecz, pokaz tańca, piosenki).
        Klasy V zajęły się projektowaniem i tworzeniem gazetek ściennych, a także przygotowały prace na konkurs plastyczno - informacyjny ,, Stwórz własną planetę”. Na zakończenie wzięły udział w konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku.
        Klasy szóste wykonały w tym dniu planszowe gry kosmiczne (wraz z instrukcją), a także folder „ Planety układu słonecznego”.