Święto Patrona Szkoły

MIKOŁAJA KOPERNIKA

W dniu 24.02.2014r. Nasza Szkoła obchodziła uroczystość związaną z
Patronem Szkoły Mikołajem Kopernikiem.
W tym dniu nie było "typowych" lekcji.
         Klasy I - III rozpoczęły "świętowanie" omówieniem tematyki związanej z postacią M. Kopernika (także historią Szkoły), kosmosu (drogą człowieka w kosmos, zdobywaniem kosmosu), Układem Słonecznym.
Następnie klasy I - III udały się na salę gimnastyczną, gdzie wzięły udział w apelu przygotowanym przez klasy III E, II E oraz w pokazie mody kosmiczno – ekologicznej przygotowanym w ramach udziału w projekcie „Czysta Małopolska”
        Klasy IV rozpoczęły pracę nad projektem odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie przystąpili do przygotowania plakatów „ Miasto moich marzeń – czyste ekologiczne”, które po ukończeniu zostały wywieszone na gazetce w korytarzu, a następnie ocenione przez jury.
Po pracach projektowych, klasy IV udały się na salę gimnastyczną, gdzie nastąpiła prezentacja szkolnych talentów - "Jestem człowiekiem renesansu" ( skecz, pokaz tańca, piosenki).
         Klasy piąte rozpoczęły dzień podobnie jak klasy czwarte - odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie sześć klas piątych wzięło udział w Turnieju wiedzy o życiu M. Kopernika.
następnym punktem prac w tym dniu był Konkurs plastyczno – informacyjny „Stwórz własną czystą planetę” lub „ Moje osiedle – moja własna czysta planeta”. Każda klasa piąta przygotowała w tym celu piękne plakaty, które zostały wywieszone na gazetkach i ocenione przez jury.
        Klasy czwarte, piąte i szóste wzięły, udział w spotkaniu z kierownikiem Wydziału Ochrony Środowiska - panią E. Rohde - Trojan.
Uczniowie dowiedzieli się o sposobach gospodarowania odpadami, segregowaniu śmieci, kolorami worków, służących selekcji odpadów. Pogadanka była bardzo ciekawa.
Podczas spotkania na sali gimnastycznej, część uczniów klas VI zostało nagrodzonych dyplomami, nagrodami rzeczowymi, za udział w konkursach sportowych, informatycznych i logopedycznym.
        Po spotkaniu na sali gimnastycznej, uczniowie klas VI udali się do sal lekcyjnych, gdzie pod opieką wychowawców przygotowywali projekt gry planszowej o tematyce kosmicznej wraz z instrukcją gry.
Część uczniów przygotowywała również ulotkę lub folder pt. „ Segregujesz – Zyskujesz”.