ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY-

MIKOŁAJA KOPERNIKA

W dniu 25. 02. 2008r.Nasza Szkoła obchodziła uroczystość:"Święto Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika". W tym dniu nie było "typowych" lekcji.
Dzień Patrona Szkoły rozpoczął się przygotowaniem projektów w poziomach klas, związanych z Mikołajem Kopernikiem,które z kolei zostały zaprezentowane na sali gimnastycznej. Po prezentacji, klasy IV - VI udały się na salę gimnastyczną, gdzie miał miejsce konkurs "Bezpieczny Internet", przygotowany przez uczniów koła komputerowego. Najlepszą klasą w konkursie "Bezpieczny Internet" okazała się klasa VB. Po konkursie odbyła się na sali gimnastycznej uroczysta akademia, na której zostały wręczone nagrody uczniom za ich wybitne osiągnięcia w różnych konkursach.

W tym innym, niż "zwykły" dzień w szkole mały miejsce różne imprezy towarzyszące. W klasach I-III odbyły się konkursy, przygotowane przez poszczególne klasy. Klasy IV miały za zadanie przygotować pracę przestrzenną zatytułowaną: "Wszechświat","Układ słoneczny","Tajemnicze obiekty".

Klasy piąte miały za zadanie przygotować pokaz prezentujący postać Mikołaja Kopernika, a szóste brały udział w sesji naukowej .