ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY-

MIKOŁAJA KOPERNIKA

W dniu 19. 02. br.nasza szkoła obchodziła uroczystość:"Święto Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika". W tym dniu nie było "typowych" lekcji.
Dzień Patrona Szkoły rozpoczął się akademią na sali gimnastycznej, gdzie zostały wręczone nagrody uczniom za ich liczne sukcesy.

W poziomach klas, czyli w klasach I-III, czwartych, piątych i szóstych odbyło się szereg imprez i pokazów, związanych pośrednio, bądź bezpośrednio z Mikołajem Kopernikiem. W klasach I-III miały miejsce konkursy, przygotowane przez poszczególne klasy. Klasy IV miały za zadanie przygotować pracę przestrzenną zatytułowaną: "Wszechświat","Układ słoneczny","Tajemnicze obiekty".

Klasy piąte miały za zadanie przygotować pokaz prezentujacy postać Mikołaja Kopernika, a szóste miały za zadanie wykonać prezentację o tematyce "Kosmos". Wszystkie klasy uczestniczyły również w spektaklu teatralnym "O rybaku i złotej rybce", przygotowanym przez klasę IV b wraz z wychowawczynia Panią mgr Lidią Siwek i Panią mgr Magdaleną Gawiną.