"Afryka XXI wieku, a nowoczesne technologie"

W środę 14.11.2012r. przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr.4 w Andrychowie, Miłosz Kurek, Ola Toma i Joanna Kawczak, wraz z wychowawcą p. Moniką Chmurą uczestniczyli w prelekcji pt.: "Afryka XXI wieku, a nowoczesne technologie".
            Spotkanie odbyło się w ZSS w Sułkowicach Bolęcinie. Prowadził je wolontariusz Maciej Kosarzecki.
Opowiadał m.in.o tym iż Afryka to nie tylko "drewniane domy z patyków". Pokazywał głównie zdjęcia ze stolicy Kenii, Nairobi, na których mogliśmy zobaczyć miasto pełne wieżowców bloków itp. Pokazywał nam też życie w biedniejszej dzielnicy zwanej slumsem.
             Na zdjęciach z afrykańskiej sawanny mogliśmy zobaczyć dziko żyjące zwierzęta takie jak zebry, żyrafy, słonie, hipopotamy, skorpiony, legwany czy krokodyle. Pan opowiadał nam o swojej pracy w Afryce, o nauczaniu mieszkańców biednych dzielnic Nairobi informatyki.
             Prelekcja wszystkim bardzo się podobała, a po wyjściu ze szkoły rozmawialiśmy o tym spotkaniu.

Miłosz Kurek VIc

A oto fotoreportaż ze spotkania: