Lekcja wolności

4 czerwca przypada 25. rocznica wolnych wyborów w Polsce. W 1989 roku Polacy wybrali 460 posłów oraz 100 senatorów. Premierem został Tadeusz Mazowiecki.
         Głosowanie, które odbyło się 25 lat temu, przyniosło zwycięstwo solidarnościowej opozycji oraz porażkę komunistycznej władzy. Druga tura wyborów miała miejsce 18 czerwca. Wybory były przełomowym wydarzeniem, doprowadziły do powstania całkowicie nowej sytuacji politycznej w kraju.
      Oprócz pierwszych wolnych wyborów, obchodzimy także rocznicę 25 lat od obrad Okrągłego Stołu, powołania pierwszego niekomunistycznego rządu w bloku sowieckim a także obalenia muru berlińskiego.
      W Naszej Szkole w tym dniu odbyły się "Lekcje wolności". na których nauczyciele wraz z uczniami wrócili do wydarzeń z roku 1989.
W związku z obchodami 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce, przeprowadzony został również konkurs: literacki, plastyczny, fotograficzny, filmowy.
Wyniki pojawią się w niedługim czasie.